Gestcard Çeşitleri

Gestcard kartları yaya ve araç kartları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yaya kartları olarak Tam Yaya Geçiş Kartı, Öğrenci Geçiş Kartı ve 65 Yaş Üstü Geçiş Kartı bulunmaktadır.

Çanakkale Tam Yaya Geçiş Kartı

Tam Yaya Geçiş Kartı,sahiplerine yüzde 40'a varan indirim avantajı sağlayan bir kart çeşididir. Gestcard Tam Yaya Kartı başvurunuzu Nüfus Cüzdanı bilgilerinizle, gişelerimizden birkaç dakika içinde kart başvurunuzu yaparak Yaya Gestcard'ınızı alıp aktif kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Çanakkale-Kilitbahir Hattı'nda kullanılan Yaya Geçiş Kartı'nda Çanakkale-Eceabat Hattı ücreti kesilmektedir. Kilitbahir İskelesi'ne vardıktan sonra iskele sahası içersinde bulunan "Gestcard İade Noktası"na kartını okutarak fazla kesilen ücreti Gestcard'ına geri iade edilmektedir.

Öğrencilere ön ödemeli indirimli geçiş imkânı sağlayan Gestcard Öğrenci Geçiş Kartı ile boğaz hatlarında 0,80 ₺’ye geçiş yapılabilmektedir. Adalarda ise %75'e varan indirim avantajı sağlayan kartlardır. Nüfus Cüzdanı bilgileriniz ve Geçerli Öğrenci Kimlik Kartı fotokopisiyle, Online İşlemler menüsünden, Lapseki Gişemizden veya Çanakkale Gestcard Başvuru Noktasına başvurunuzu yapabilirsiniz.

Çanakkale Öğrenci Geçiş Kartı
Çanakkale 65 Yaş Üstü Gestcard

65 yaş üstü yolcularımıza indirimli geçiş sağlayan 65 Yaş Üstü Gestcard, yüzde 60'a varan indirim avantajları sunmaktadır. 65 Yaş Üstü Gestcard başvurunuzu kimlik bilgileriniz ile Lapseki Gişemizden, Çanakkale Gestcard Başvuru Noktası'na veya online işlemler menüsünden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Firmalar için indirimli geçiş sağlayan Kurumsal Gestcard, yüzde 15 ile yüzde 10 arasında değişen indirim avantajı sağlamaktadır. Ön ödemeli Şahıs veya Kurumsal Kartlar yüzde 15 indirim avantajı sağlarken, avanslı kartlar ise yüzde 10 oranında indirim avantajı sağlamaktadır. Bireysel araç geçiş kartı kullanacak sürücülerimize de bu kart tipi verilmektedir. Kurumsal kart başvurusu için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir; avanslı veya ön ödemeli sözleşme imzalamak, vergi levhası, varsa K1 veya C2 belgesi ve araç ruhsat fotokopileri.

Gestcard Kurumsal
Önceki Makale Gestcard Nedir?
Sonraki Makale Bakiye Sistemi