Gestcard Çeşitleri

Gestcard kartları yaya ve araç kartları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yaya kartları olarak Tam Yaya Geçiş Kartı, Öğrenci Geçiş Kartı ve 65 Yaş Üstü Geçiş Kartı bulunmaktadır.

Çanakkale Tam Yaya Geçiş Kartı

Tam Yaya Geçiş Kartı,sahiplerine yüzde 10 indirim avantajı sağlayan bir kart çeşididir. Gestcard Tam Yaya Kartı başvurunuzu Nüfus Cüzdanı ile gişelerimizden birkaç dakika içinde kart başvurunuzu yaparak Yaya Gestcard'ınızı alıp aktif kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öğrencilere ön ödemeli indirimli geçiş imkânı sağlayan Gestcard Öğrenci Geçiş Kartı ile boğaz hatlarında 5 ₺’ye geçiş yapılabilmektedir. Adalarda ise %80'e varan indirim avantajı sağlayan kartlardır. 25 yaş altı olan, İlkokul ve Ortaöğretim öğrencilerinin nüfus cüzdanı, Lise öğrencilerinin öğrenci belgesi, üniversite öğrencilerinin ise öğrenci belgesi veya 2023-2024 yılına ait bandrollü öğrenci kimlik belgesi ile online işlemler menüsünden yapıldıktan sonra işaretlenen iskelelerimizden sözleşme imzalanarak teslim alınabilir. Çanakkale Gestcard Başvuru Noktası'ndan veya Lapseki İskele'sine başvurularını yapabilirler. Aktif öğrenci belgesi E-Devlet üzerinden kuruma ibraz şeklinde alındığı takdirde kabul edilmektedir. (Öğrenci kartları sadece 25 yaş altı için geçerlidir)

Çanakkale Öğrenci Geçiş Kartı
Çanakkale 65 Yaş Üstü Gestcard

65 yaş üstü yolcularımıza indirimli geçiş sağlayan 65 Yaş Üstü Gestcard, yüzde 50 indirim avantajları sunmaktadır. 65 Yaş Üstü Gestcard başvurunuzu nüfus cüzdanınız ile Lapseki İskele'sine, Çanakkale Gestcard Başvuru Noktası'na veya online işlemler menüsünden başvurunuzu yapabilir seçmiş olduğunuz iskelemizden sözleşme imzalamak suretiyle kartınızı teslim alabilirsiniz.

Firmalar için indirimli geçiş sağlayan Kurumsal Gestcard, ön ödemeli Şahıs veya Kurumsal Kartlar yüzde 15 indirim avantajı sağlarken, avanslı kartlar ise yüzde 10 oranında indirim avantajı sağlamaktadır. Kurumsal kart başvurusu için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir; avanslı veya ön ödemeli sözleşme imzalamak, vergi levhası, varsa K1 veya C2 belgesi ve araç ruhsat fotokopileri. Bireysel araç geçiş kartı kullanacak yolcularımıza da belirli koşulları taşımak kaydıyla Gestcard verilmektedir. Bireysel araçlı yolcular için tüm hatlarımızda %15 indirimli geçiş avantajı sağlamaktadır. ​-Gestcard Bireysel Araç Kartları için: otomobil, karavan, traktör, kamyonet (1 - 3.5 Ton veya 3.5 - 6 Ton), otobüs, minibüs (8-18 kişilik), midibüs (19--32 kişilik) cinsi araç sahibi, 1. İkameti Çanakkale olan yolcularımız için tanımlanabilmektedir. İkametinin Çanakkale olduğunu gösteren belgesini ibraz etmeyen otomobil, karavan, traktör, kamyonet (1 - 3.5 Ton veya 3.5 - 6 Ton), otobüs, minibüs (8-18 kişilik), midibüs (19-32 kişilik) cinsi araç sahibi yolcularımız, Gestcard kampanyasından faydalanamamaktadır. Yolcularımız, kimlik ve araç ruhsatlarıyla; kimlik ve araç ruhsatına ek olarak 1. ikametlerinin Çanakkale olduğunu gösteren belge ile Lapseki iskelesine veya Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktası'na kart başvurularını yapabilirler. Bireysel kart almak isteyen diğer (kamyon, Tır) cinste araçlara sahip yolcularımız ikamet zorunluluğu olmadan Lapseki İskelesi'nden veya Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktası'ndan kart başvurularını yaparak indirimli geçiş hakkına sahip olabilirler. -Şahıs Firmaları/ Şahıs Şirketleri Başvurusu için: Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'ndan alınan oda sicil kayıt sureti (Faaliyet Belgesi), kaç araç için başvuru yapılıyor ise tüm araçların ruhsat fotokopileri, doldurulmuş ıslak imzalı Gestcard Sözleşmesi.

Gestcard Kurumsal
Önceki Makale Gestcard Nedir?
Sonraki Makale Bakiye Sistemi