Gestcard Çeşitleri

Gestcard kartları yaya ve araç kartları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yaya kartları olarak Tam Yaya Geçiş Kartı, Öğrenci Geçiş Kartı ve 65 Yaş Üstü Geçiş Kartı bulunmaktadır.

Çanakkale Tam Yaya Geçiş Kartı

Tam Yaya Geçiş Kartı,sahiplerine yüzde 25'e varan indirim avantajı sağlayan bir kart çeşididir. Gestcard Tam Yaya Kartı başvurunuzu Nüfus Cüzdanı bilgilerinizle, gişelerimizden birkaç dakika içinde kart başvurunuzu yaparak Yaya Gestcard'ınızı alıp aktif kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Çanakkale-Kilitbahir Hattı'nda kullanılan Yaya Geçiş Kartı'nda Çanakkale-Eceabat Hattı ücreti kesilmektedir. Kilitbahir İskelesi'ne vardıktan sonra iskele sahası içersinde bulunan "Gestcard İade Noktası"na kartını okutarak fazla kesilen ücreti Gestcard'ına geri iade edilmektedir.

Öğrencilere ön ödemeli indirimli geçiş imkânı sağlayan Gestcard Öğrenci Geçiş Kartı ile boğaz hatlarında 1,50 ₺’ye geçiş yapılabilmektedir. Adalarda ise %75'e varan indirim avantajı sağlayan kartlardır. 25 yaş ve altı olan, İlkokul ve Ortaöğretim öğrencilerininin nüfus cüzdanı, Lise öğrencilerinin öğrenci belgesi, üniversite öğrencilerinin ise öğrenci belgesi veya 2021-2022 yılına ait bandrollü öğrenci kimlik belgesi ile online işlemler menüsünden veya Çanakkale Gestcard Başvuru Noktası'ndan başvurularını yapabilirler. (Öğrenci kartları sadece 25 yaş ve altı için geçerlidir)

Çanakkale Öğrenci Geçiş Kartı
Çanakkale 65 Yaş Üstü Gestcard

65 yaş üstü yolcularımıza indirimli geçiş sağlayan 65 Yaş Üstü Gestcard, yüzde 60'a varan indirim avantajları sunmaktadır. 65 Yaş Üstü Gestcard başvurunuzu kimlik bilgileriniz ile Çanakkale Gestcard Başvuru Noktası'na veya online işlemler menüsünden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Firmalar için indirimli geçiş sağlayan Kurumsal Gestcard, ön ödemeli Şahıs veya Kurumsal Kartlar yüzde 15 indirim avantajı sağlarken, avanslı kartlar ise yüzde 10 oranında indirim avantajı sağlamaktadır. Kurumsal kart başvurusu için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir; avanslı veya ön ödemeli sözleşme imzalamak, vergi levhası, varsa K1 veya C2 belgesi ve araç ruhsat fotokopileri. Bireysel araç geçiş kartı kullanacak yolcularımıza da belirli koşulları taşımak kaydıyla Gestcard verilmektedir. Bireysel araçlı yolcular için indirimli geçiş sağlayan Bireysel Gestcard, yüzde 50'ye varan indirim avantajı sağlamaktadır. Bireysel otomobil ve karavan tipi Gestcard Araç Kartı, 1. İkameti Çanakkale ve Çanakkale ilçelerinde olan yolcularımız için tanımlanabilmektedir. 1. ikametlerinin Çanakkale olduğunu gösteren belge ile Lapseki iskelesine veya Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktası'na başvuru yapabilirler.

Gestcard Kurumsal
Önceki Makale Gestcard Nedir?
Sonraki Makale Bakiye Sistemi